Fabryczna 2 | Projektowanie partycypacyjne

Fabryczna 2 to unikatowa przestrzeń w centrum Lublina, znajdująca się między Centrum Handlowym Gala a rzeką Czerniejówką. W najbliższym czasie na tym terenie powstanie budynek mieszkalno-usługowy. Projekt zakłada około 200 mieszkań, część rekreacyjną nad rzeką z lokalami usługowo-handlowymi oraz przestrzenią nad wodą otwartą dla mieszkańców Lublina.

W celu rozwinięcia koncepcji dla tej przestrzeni postanowiliśmy zaangażować nie tylko architektów i urzędników, ale też mieszkańców Lublina. Na pierwszym etapie projektu zostało przeprowadzonych 30 wywiadów, aby zrozumieć ich potrzeby i problemy w kontekście architektury mieszkalnej. Na tej podstawie, został stworzony zarys koncepcji dla Fabrycznej 2, którą będziecie mogli zobaczyć podczas Giełdy Mieszkań 26-ego i 27-ego Października.

A jak Wy chcielibyście, aby wyglądał budynek i jego otoczenie? Podczas Giełdy Mieszkań będziecie mogli zgłosić swoje uwagi. Głosować może każdy: osoby związane z branżą budowlaną, aktywiści, a przede wszystkim mali i duzi mieszkańcy Lublina.

Gdzie i kiedy? 26 – 27 Października | 10.00-17.00 | Giełda Mieszkań

Comments are closed.